Problemy z sercem? Koniecznie zró? badania u kardiologa...

ga warto pamiętać o zaleceniach lekarza i odpowiednio przygotować się do badania. W systemie leczniczym w Polsce nie ma możliwości pójścia do kardiologa po prostu ot tak, ?z ulicy?. Wizyta jest poprzedzona konsultacją z lekarzem r

Problemy z sercem? Koniecznie zró? badania u kardiologa... Badania Holter EKG cieszyn

Choroby serca? Tylko kardiolog!


Kardiolog, a więc lekarz od chorób między innymi serca, to lekarz, który w swojej specjalizacji nie ma sobie równych. Przed wizytą u kardiologa warto pamiętać o zaleceniach lekarza i odpowiednio przygotować się do badania. W systemie leczniczym w Polsce nie ma możliwości pójścia do kardiologa po prostu ot tak, ?z ulicy?. Wizyta jest poprzedzona konsultacją z lekarzem rodzinnym (pierwszego kontaktu), który to po analizie stanu zdrowia pacjenta może wypisać stosowne skierowanie. Jeśli mamy mieć przeprowadzane przez kardiologa jakieś badanie, to warto odpowiednio się do niego przygotować stosując się krok po kroku do zaleceń lekarza.



Dlaczego warto dbać o profilaktykę w kardiologii


Dzisiejsza medycyna, która mierzy się z wieloma problemami (w Polsce jest to w obecnych czasach przede wszystkim niedobór kadry pracowników) stawia na profilaktykę i szybkie wykrywanie chorób. Dzięki temu ma się możliwość wyeliminowania potencjalnego zagrożenia zanim jeszcze choroba się rozwinie i spowoduje w organizmie bardzo złe skutki. Warto o tym pamiętać każdego dnia także uprawiając sport, stosując odpowiednią dietę. Nikt nie zadba o nas, tak jak my sami. Z tym wiąże się także konieczność regularnego badania. Warto zapisywać sobie wizyty u lekarza, dentysty, kontrolować stan swojego organizmu. Tylko to da możliwość rzetelnej profilaktyki w kardiologii i innych dziedzinach medycyny.


nadciśnienie tętnicze

Kardiologia koncentruje się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe (ang. cardiovascular diseases) obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na przełomie XX i XXI wieku stał się jednak na tyle szeroki, że np. w Polsce wyodrębniono samodzielną specjalizację medyczną hipertensjologię.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog



© 2019 http://mfoto.olkusz.pl/