Mechanik do auta - potrzebny od zaraz!

przechowywane. Dlatego właściciele samochodów w momencie dokonania ich zakupu decydują się także na postawienie przydomowego garażu. Rodzajów przydomowych garaży jest kilka. Mogą to być garaże połączone z domem lub wolnostojące,

Mechanik do auta - potrzebny od zaraz!

Stawianie przydomowych garaży

Każdy specjalista z zakresu motoryzacji zwraca uwagę właścicielom samochodów na to, że powinni dbać o to, w jakich miejscach są one przechowywane. Dlatego właściciele samochodów w momencie dokonania ich zakupu decydują się także na postawienie przydomowego garażu. Rodzajów przydomowych garaży jest kilka. Mogą to być garaże połączone z domem lub wolnostojące, posiadające różną wielkość i otwierane na różny sposób. Dlatego w zależności od rodzaju garażu może być on montowany samodzielnie lub przez firmę budowlaną. Także jego obsługa może być bardziej lub mniej zmechanizowana. Zdarza się wprawdzie, że garaże są obsługiwane w tradycyjny sposób. Jednak w sprzedaży dostępne są także automatyczne drzwi garażowe.


Opona pneumatyczna

Opona pneumatyczna ? zewnętrzna część koła o przekroju otwartym, nakładana na felgę lub obręcz i wypełniana powietrzem (lub innym gazem) pod ciśnieniem. Jest elementem pojazdu kontaktującym się z podłożem, zapewnia przenoszenie ciężaru pojazdu, sił napędu, hamowania i skrętu, a także podstawową amortyzację w czasie jazdy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opona_pneumatyczna


Rodzaje opon

Rodzaje opon
Podział ze względu na kształt bieżnika
Kolcowa opona rowerowa

slicki ? opony całkowicie gładkie lub z bardzo delikatną rzeźbą bieżnika. Spośród wszystkich typów opon mają najmniejsze opory toczenia. Stosowane głównie w wyścigach samochodowych i motocyklowych, w kolarstwie torowym i szosowym na suche, gładkie nawierzchnie. Tego typu opony samochodowe i motocyklowe zawodzą na nawierzchniach mokrych, gdyż nie odprowadzają wody spod opony, co może prowadzić do aquaplanacji (hydroplaningu). Natomiast opony rowerowe, ze względu na ich małą powierzchnię styku z podłożem oraz dużo większy nacisk i relatywnie małe prędkości, nie ulegają zjawisku aquaplanacji2, mogą więc być stosowane także na mokrych nawierzchniach.
rowkowe ? opony z układem płytkich rowków, które nie zmieniają zbyt mocno oporów toczenia3, w niektórych warunkach zapewniają lepszą przyczepność koła niż opony typu slick4 i ułatwiają odprowadzanie wody z powierzchni opony. Znane są modele z rowkami równoległymi do kierunku jazdy i skośnymi. Rowki skośne lepiej odprowadzają wodę, ale mają też nieco większe opory toczenia niż równoległe. Opony rowkowe są powszechnie stosowane w kolarstwie szosowym, w rowerach miejskich i ogólnego użytku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opona_pneumatyczna



© 2019 http://mfoto.olkusz.pl/