Bądź piękna - co warto zrobić dla siebie?

wie w każdym mieście, a okazuje się, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest pomimo to o wiele większe. Co sprawia, że wizyta w salonie kosmetycznym to tak chętnie wybierana przez kobiety rozrywka? Dlaczego klientami takich ga

Bądź piękna - co warto zrobić dla siebie?

Wizyta w salonie kosmetycznym ? relaks i piękno

Wiele osób zastanawia się nad fenomenem, który dotyczy branży kosmetycznej. W ostatnich latach powstało mnóstwo ośrodków tego typu właściwie w każdym mieście, a okazuje się, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest pomimo to o wiele większe. Co sprawia, że wizyta w salonie kosmetycznym to tak chętnie wybierana przez kobiety rozrywka? Dlaczego klientami takich gabinetów coraz częściej są także mężczyźni? Jak się okazuje, wizyta w salonie piękności to nie tylko szansa na zmianę swojego wyglądu. Specjalistyczne zabiegi pozwalają co prawda na całkowitą przemianę własnego wyglądu, wygładzenie zmarszczek czy usunięcie innych defektów, ale nieraz główną przyczyną wizyty u kosmetyczki jest chęć prawdziwego odpoczynku. Relaks w salonie spa to dla wielu osób idealny sposób na usunięcie stresu.


Kolor włosów

Kolor włosów ? barwa naturalna włosów człowieka, zróżnicowana w zależności od zawartości melaniny. Melanina dzieli się na eumelaninę, od której zależy ton włosów (im więcej eumelaniny tym włos ciemniejszy) oraz feomelaniny, która nadaje włosom odcień (włos pozbawiony feomelaniny nadaje odcień popielaty, a wraz z zwiększeniem jej we włosie odcień staje się coraz cieplejszy, aż po intensywnie rudy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolor_w%C5%82os%C3%B3w


O historii tuszu do rzęs

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline3.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s



© 2019 http://mfoto.olkusz.pl/